Jak podłączyć pług obrotowy

Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, ogrodnikiem czy projektantem krajobrazu, pług obrotowy może przekształcić Twoją glebę w nową przestrzeń do uprawy. Pług obrotowy działa poprzez obracanie gleby w celu utworzenia rowu do sadzenia. Pług obrotowy może być używany do kopania wszystkich rodzajów gleby. Jest on szczególnie skuteczny w przekształcaniu nowej darni w przestrzeń ogrodową.

Kiedy przygotowujesz działkę, możesz zacząć od stworzenia rowu od końca do końca. Możesz również pogłębić rów, wykonując kilka przejść. Aby utworzyć szerszy rów, możesz włożyć do niego oponę traktora. Jeśli musisz stworzyć płytki rów, możesz to zrobić opuszczając pług o kilka centymetrów w głąb gleby.

Aby rozpocząć pracę, będziesz potrzebował pługu obrotowego i ciągnika z WOM. Ten sprzęt będzie działał na ciągnikach Grillo z wałem spacerowym i ciągnikach BCS z dwoma kołami. Upewnij się, że kołnierz adaptera pługa jest na równi z kołnierzem wałka WOM ciągnika. Następnie należy dokręcić śruby psa mocującego pług. Do tego celu potrzebny będzie klucz nasadowy lub klucz płaski. Należy również dokręcić nakrętki zabezpieczające U-bolt na kołach głębokościowych.

Po zamocowaniu pługa obrotowego do ciągnika, należy upewnić się, że pług znajduje się we właściwej pozycji. Jeśli nie dokonałeś żadnych regulacji, może być trudno zaorać grządkę w ogrodzie. Należy również upewnić się, że koła pługa znajdują się po właściwej stronie bruzdy. Koła pługa będą obracać się w lewo, jeśli będziesz próbował wyorać bruzdę w prawo.

Kiedy będziesz gotowy do uruchomienia pługa, będziesz musiał upewnić się, że ustawiłeś dźwignię WOM na górnej prawej kierownicy ciągnika. Następnie będziesz musiał upewnić się, że podłączyłeś pług obrotowy do WOM-u ciągnika. Następnie będziesz musiał upewnić się, że koło regulacji głębokości pługa znajduje się w najwyższym ustawieniu.

Będziesz musiał również upewnić się, że podłączyłeś koło regulacji głębokości do prawej strony bruzdy. Jeśli tego nie zrobisz, pług będzie kopał w niezaoraną ziemię po lewej stronie bruzdy. Gdy to zrobisz, będziesz musiał wykonać manewr zawracania.

Po wykonaniu skrętu, będziesz musiał podnieść pług z ziemi. Pług będzie znajdował się około 50-100 stóp nad ziemią. Następnie trzeba będzie zrobić prawy u-turn na końcu działki. Będziesz musiał upewnić się, że przejechałeś ciągnikiem na lewo od linii środkowej.

Po wyoraniu bruzdy, będziesz chciał się upewnić, że zostawiłeś 10-12 calową przerwę pomiędzy górną częścią bruzdy a dolną częścią wyoranej gleby. Pozwoli to na łatwe ponowne zaoranie bruzdy w razie potrzeby. Pług będzie również wypluwał glebę w prawo. W zależności od głębokości gleby, może być konieczne wykonanie drugiego przejazdu pługiem.

Podobne tematy