Jak podłączyć telefon w samochodzie

Podłączenie telefonu w samochodzie jest wygodne i pozwala zaoszczędzić czas. Ułatwia również korzystanie z funkcji zestawu głośnomówiącego lub przesyłanie muzyki przez system audio. W zależności od pojazdu i telefonu, do podłączenia urządzenia może być konieczne użycie kabla pomocniczego, przewodu audio 3,5 mm lub nadajnika FM.

Jak połączyć telefon z Bluetooth w samochodzie

Aby połączyć telefon z samochodowym systemem stereo, musisz najpierw sparować go za pomocą technologii Bluetooth w smartfonie. Ten proces może trochę potrwać, ale jest niezbędny, aby oba urządzenia działały prawidłowo. Jeśli parowanie nie działa prawidłowo za pierwszym razem, to prawdopodobnie dlatego, że jedno z urządzeń nie jest gotowe do parowania. Może to wynikać z wielu powodów, takich jak zakłócenia lub niekompatybilność Bluetooth.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak połączyć telefon z Bluetooth w samochodzie, jest przeczytanie instrukcji obsługi danego modelu samochodu. Instrukcję znajdziesz w bagażniku swojego samochodu lub na wewnętrznej okładce deski rozdzielczej, jeśli nie jest ona dostępna.

Po przeczytaniu instrukcji będziesz wiedział, co robić. Na przykład, będziesz mógł podłączyć iPhone’a za pomocą CarPlay i Android Auto, aby przesyłać muzykę, uzyskać wskazówki dojazdu i korzystać z aplikacji takich jak Siri & Search na ekranie infotainment pojazdu.

Alternatywnie, możesz podłączyć swój telefon do zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, które posiada port USB lub wtyczkę wejścia audio 3,5 mm. Jeśli masz nowoczesny smartfon i nowszy samochód, może to być najprostsza opcja.

Jeśli masz starszy smartfon, będziesz musiał podłączyć telefon za pomocą kabla USB lub adaptera audio 3,5 mm. Może to być nieco trudniejsze, ale istnieje wiele opcji dostępnych dla obu typów urządzeń.

Jak podłączyć telefon w samochodzie za pomocą Uconnect(r)

W swoim INFINITI możesz łatwo podłączyć swój smartfon za pośrednictwem Uconnect(r), aby uzyskać łatwy dostęp do podstawowych funkcji smartfona. Możesz sparować swój telefon z Uconnect(r), aby wykonywać i odbierać połączenia, przesyłać muzykę przez system audio pojazdu i nie tylko. Jest to świetna funkcja, gdy jedziesz z rodziną, lub gdy jesteś w samochodzie przyjaciela lub wynajmowanym.

Co więcej, Uconnect(r) obsługuje nawigację aktywowaną głosem z Google Maps, co jest nieocenionym narzędziem dla zapracowanego kierowcy.

Jak połączyć telefon z systemem Uconnect(r) w Twoim INFINITI

Aby rozpocząć parowanie telefonu z systemem Uconnect(r), przejdź do Ustawień w telefonie i włącz opcję Łączność bezprzewodowa. Następnie połącz swój telefon z systemem Uconnect(r) pojazdu za pomocą klucza dostępu wyświetlanego na ekranie dotykowym lub kodu PIN wyświetlanego przez system Uconnect(r).

Następnie wykonaj czynności zawarte w instrukcji obsługi pojazdu, aby dodać swoje urządzenie do listy sparowanych urządzeń. Po wykonaniu tych czynności Twój smartfon automatycznie rozpocznie przesyłanie strumieniowe muzyki przez system audio pojazdu, gdy będziesz w drodze.

Podobne tematy