Jak podłączyć telefon do głośnika

Jeśli chcesz słuchać muzyki lub rozmawiać z przyjaciółmi w podróży, podłączenie telefonu do głośnika jest doskonałym rozwiązaniem. Jest to proste i nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Potrzebny będzie tylko dobrej jakości głośnik, telefon komórkowy z gniazdem słuchawkowym i trochę cierpliwości.

Podłączanie przewodowego głośnika do telefonu

Większość nowoczesnych głośników posiada kabel AUX lub adapter Bluetooth, który pozwala na łatwe podłączenie przewodowego systemu głośników do urządzenia mobilnego z zachowaniem jakości dźwięku. Jeśli Twój system głośników nie posiada wejścia AUX lub łączności bezprzewodowej, będziesz musiał zakupić osobny wzmacniacz, aby podłączyć go do urządzeń mobilnych.

Aby połączyć głośnik przewodowy z telefonem za pomocą kabla, wystarczy podłączyć jeden koniec kabla AUX do urządzenia mobilnego, a drugi do głośnika. Konieczne będzie również zwiększenie głośności w telefonie i głośniku.

Najczęstszym sposobem podłączenia głośnika przewodowego do telefonu jest kabel AUX. Jednak ta metoda może nie działać w przypadku niektórych modeli. Niektóre telefony mają wbudowane gniazdo audio, które jest w stanie zaakceptować kabel audio 3,5 mm, więc można go użyć do podłączenia telefonu do głośnika, jak również.

Parowanie głośnika Bluetooth z telefonem

Większość nowych smartfonów i urządzeń obsługuje technologię Bluetooth. Bluetooth to protokół komunikacji bezprzewodowej, który jest używany do udostępniania plików, przesyłania muzyki i dźwięku oraz innych funkcji.

Jeśli Twój smartfon obsługuje Bluetooth, na ekranie głównym zobaczysz listę dostępnych urządzeń, z którymi można się połączyć. Na liście tej znajdzie się Twój telefon wraz z innymi urządzeniami, które już z nim sparowałeś.

Wybierz z listy swój telefon i upewnij się, że jego funkcja Bluetooth jest włączona (jeśli nie, włącz przełącznik). Teraz przewiń w dół do sekcji Inne urządzenia w menu ustawień Bluetooth i poszukaj na liście swojego głośnika. Bądź cierpliwy, ponieważ pojawienie się go na liście może zająć chwilę.

Gdy Twój głośnik jest już widoczny, wybierz go i kliknij “połącz”. Po sparowaniu, telefon będzie automatycznie parował się z głośnikiem przy każdym włączeniu zasilania.

Alternatywnie, można wyszukać głośnik Bluetooth z menu Ustawienia Android i nacisnąć przycisk, który sprawia, że odkrywa go do telefonu. Zazwyczaj jest to przycisk z symbolem Bluetooth na nim.

Gdy ikona Bluetooth zaświeci się, głośnik przechodzi w tryb parowania i staje się możliwy do odkrycia. Proces parowania trwa zazwyczaj kilka sekund.

Następnie głośnik rozpocznie wyszukiwanie pobliskich urządzeń, które posiadają funkcję Bluetooth i są w trybie parowania. Gdy znajdzie otwarte połączenie, wskaźnik parowania będzie migał, a głośnik będzie świecił.

Niektóre z najnowszych głośników dostępnych na rynku posiadają również funkcję NFC, która jeszcze bardziej ułatwia parowanie telefonu z głośnikiem. Jeśli Twój smartfon ma NFC, możesz dotknąć znaku dotykowego na głośniku, aby sparować go z telefonem. Po wykonaniu tej czynności możesz odtwarzać pliki muzyczne w telefonie, a głośnik automatycznie się z nim sparuje.

Podobne tematy