Jak podłączyć telefon do radia

Jeśli jesteś posiadaczem systemu Android i chcesz podłączyć swój telefon do radia, jest kilka sposobów, aby to zrobić. Możesz użyć kabla USB, adaptera audio, adaptera kasetowego Bluetooth, a nawet transmitera FM. Ale najpierw musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Jedną z najpopularniejszych metod łączenia telefonu z radiem jest połączenie Bluetooth. Działa to w większości nowszych samochodów i pozwala na odtwarzanie muzyki z telefonu w zestawie stereo bez konieczności podłączania kabla. Proces parowania różni się w zależności od samochodu, ale powinien być całkiem prosty.

Na początek upewnij się, że Twój telefon ma włączony Bluetooth i jest możliwy do odkrycia. Zazwyczaj można to znaleźć otwierając menu Ustawienia i wybierając Wireless & Networks. Gdy telefon wykryje Bluetooth samochodu, możesz go dotknąć, aby rozpocząć parowanie.

Alternatywnie, można uzyskać adapter audio, który konwertuje telefonu port mini USB do 3,5 mm gniazda słuchawkowego. To może być trochę trudne, jak trzeba wiedzieć, gdzie jack znajduje się na swoim stereo. Ale to może działać, jeśli jesteś gotów umieścić w czasie i wysiłku.

Inną opcją jest użycie zestawu samochodowego iPhone. Te zestawy zwykle pochodzą z kabla USB, adaptera i ładowarki samochodowej. Te elementy są przydatne, jeśli Twój samochód nie ma wbudowanego zestawu stereo lub jeśli nie chcesz zadzierać z połączeniem Bluetooth.

Niektóre z tych zestawów mają dodatkowe funkcje, takie jak kabel pomocniczy, który może pomóc w podłączeniu telefonu do głośników samochodu. Może to pomóc w słuchaniu podcastów i radia przy jednoczesnym trzymaniu rąk z dala od kierownicy i wzroku na drodze.

Ale pamiętaj, że korzystanie z telefonu podczas jazdy jest nielegalne, więc pamiętaj, aby korzystać z tych aplikacji bezpiecznie. Jest to również dobry pomysł, aby mieć swój telefon naładowany i gotowy do pracy podczas długich podróży, ponieważ możesz nie być w stanie go używać przez jakiś czas, gdy polegasz na samochodowym systemie audio dla swoich potrzeb rozrywkowych.

Jeśli telefon nie może połączyć się z radiem, należy spróbować go zresetować. Jeśli telefon ma kod dostępu, trzeba będzie go wprowadzić przed ponownym połączeniem. Możesz również ponownie sparować telefon z Bluetooth w samochodzie, jeśli nie jesteś pewien, co się stało po ostatnim sparowaniu.

Proces parowania różni się w zależności od typu systemu infotainment, w jaki wyposażony jest Twój samochód, oraz od tego, czy Twój telefon obsługuje strumieniowe przesyłanie multimediów przez Bluetooth. Jeśli Twój samochód nie obsługuje strumieniowego przesyłania multimediów przez Bluetooth, możesz przesyłać media z telefonu za pośrednictwem zestawu stereo, naciskając przycisk “Źródło” lub “Media” na systemie infotainment i wybierając “Bluetooth”.

Po odebraniu połączenia, radio automatycznie dostosuje swoją głośność. Głośność radia można regulować za pomocą pokrętła głośności systemu infotainment pojazdu, suwaka lub elementów sterujących na kierownicy. Głośność można również zmienić z poziomu panelu sterowania głośnością telefonu.

Podobne tematy